SON EKLENEN HABERLER

2019 ASGARİ ÜCRET ZAMMI!

2019 yılında asgari ücrete ne kadar zam geleceğini milyonlar merak ediyor. Asgari ücretin 2 bin lira olması beklentisi var. Peki asgari ücret 2 bin lira olacak mı? İşte asgari ücretle ilgili son dakika gelişmeleri...
04 Kasım 2018 13:22

Vatandaşlar asgari ücret artışı için araştırmalara başlarken, talepleri ise 2000 TL olması yönünde öyle ki, bu konuyla ilgili görüşmelerin sonuçlanması aralık ayını bulacakken yüz binlerce vatandaş araştırmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl asgari ücrete zam 14.2 oranında gerçekleşmişti.

Yapılan bu zam miktarı ile en düşük asgari maaş bin 603 lira olmuştu. Brüt rakam ise 2 bin 209 lira olarak gerçekleşmişti. Aynı oranlarla yola çıkarsak 230 lira maaş artışı ön görülen ancak talep edilen miktar 2000 TL.

Özellikle son dönemde açıklanan enflasyon oranlarının yapılacak zam miktarına doğrudan etki etmesi bekleniyor. Durum böyle olursa asgari ücrete yapılacak zam oranının yüzde 20-25 civarında olacak. Eğer yüzde 25 'lik zam miktarı gerçekleşirse asgari ücret 2000 liraya çıkmış olacak.

ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Asgari ücret ile ilgili açıklamada da bulunan Çelik, '' Komisyon aralık ayında toplanacak'' dedi.

 

POSTA

KAMUYA BAKIŞ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...