SON EKLENEN HABERLER

POLİS OKULLARINA, MESLEK İÇİNDEN TAKVİYE EĞİTMEN ALINMALI

Polis Akademisine bağlı halihazırda 37 polis okulu bulunmakta olup yeni yapılan Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulunun eklenmesiyle sayı 38'e çıkacaktır.
08 Ocak 2019 09:16

Polis Akademisine bağlı halihazırda 37 polis okulu bulunmakta olup yeni yapılan Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulunun eklenmesiyle sayı 38'e çıkacaktır.

Polis okullarında eğitim kalitesini arttırmak için Polis Akademisi, meslek içinden eğitim fakültesi veya pedagojik formasyona sahip teşkilat mensupları arasından meslek içi sınav yaparak, kontenjan dahilinde başarılı olanların eğitim branşı adı altında atamalarının yapılması eğitimi profesyonel ve akademik boyuta taşıyacaktır. Aynı zamanda ileriki dönemlerde teşkilat içinde uzman eğitim kadrosu oluşacaktır.

Polis eğitiminin bu şekilde kalitesini arttırmakla birlikte dışarıdan eğitmen, uzman getirmenin önüne geçilerek tasarruf sağlanacaktır.

Bu şekilde bir düzenlemeye gidilmesi Emniyet Teşkilatına güvenlik alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilecek, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamada yeterli donanıma sahip, yüksek verimlilik seviyesinde çalışan ve çalıştırabilen amir ve memur yetiştirmek, Güvenlik Bilimleri alanında lisansüstü eğitim ve öğretim vermek, Polis Yükseköğretim Kurumları olarak çağdaş ve bilimsel araştırmalar yapmak, bilgi üretmek, bilim verilerini yaymak, ulusal alanda güvenlik hizmetinin gelişmesine ve kalkınmasına destek olmak, yurt içi ve yurt dışı kurumlarla işbirliği yapmak suretiyle evrensel ve çağdaş gelişmeye katkıda bulunma misyonu olan Polis Akademisinin hedefleriyle doğrudan örtüşmektedir.

MEMURLAR.NET

KAMUYA BAKIŞ SAYFASINI

YORUMUNUZU YAZIN ...